O nas

AGDOM jest firmą, która specjalizuje się w nowoczesnych technologiach CNC obróbki metali i tworzyw sztucznych. Dysponujemy parkiem maszynowym, który jest systematycznie uzupełniamy zgodnie z potrzebami naszych Klientów. Z obrabiarkami, które już posiadamy możemy podejmować najtrudniejsze wyzwania inżynieryjne i radzić sobie z nimi w sposób solidny i opłacalny dla klientów.

Szybkość, jakość, taniość - bardzo trudno jest spełnić wszystkie trzy warunki jednocześnie. Jednak połączenie profesjonalnej i kompetentnej kadry, mocy dobrego oprogramowania CAD/CAM i elastyczności oraz precyzji technologii maszynowych CNC powoduje, że staje się to możliwe. Obecnie każdy produkt, jaki powstaje w AGDOM, to najpierw model 3D w systemie CAD/CAM. Mamy bardzo dobrych specjalistów od systemu CAD/CAM i dwa stanowiska komputerowe. Jeśli więc klient nie zapewni nam modelu 3D, tworzymy go sami. Wykorzystujemy potem modele do tworzenia programów dla maszyn CNC. W ogóle nie programujemy ręcznie. Wysyłamy wszystko bezpośrednio z CAMa do obrabiarek za pomocą portów USB. Dzięki temu przeprogramowanie drobnych lub większych zmian, których chcemy dokonać zajmuje nam zaledwie kilka minut.

Cieszymy się zaufaniem Klientów, bowiem nie pozostawiamy niczego przypadkowi i jesteśmy wierni zasadom:

 • Dbamy o relacje z klientami – staramy się być blisko swoich klientów i myśleć przede wszystkim o tym, jak zaspokoić ich wymagania i rozwiązywać ich problemy.
 • Stale inwestujemy w ludzi i technologie - co najważniejsze, czyniliśmy tak nawet w trudnych czasach, zawsze zakładając, że sytuacja się poprawi, więc należy odpowiednio się na to przygotować.
 • Mamy energię i pasję - wychodzimy z założenia, że nie można stworzyć udanej firmy, jeśli komuś na tym nie zależy. Działamy, bo chcemy coś robić lepiej niż inni. Nasze produkty są częścią nas, więc muszą być najlepsze.

Mamy potencjał, aby odnosić jeszcze większe sukcesy i cieszyć się dalszym rozwojem w przyszłości.

Historia

AGDOM jest przedsiębiorstwem rodzinnym o kilkudziesięcioletniej tradycji. W latach 1933-39 Brunon Janyska prowadził firmę zajmującą się odlewaniem metali kolorowych. Po II wojnie światowej wznowił działalność pod nazwą ZAKŁAD MOSIĘŻNICZY "ARMATURA" rozszerzając profil o obróbkę mechaniczną odlewów. W latach 50-tych z powodu reglamentacji metali kolorowych dział odlewni został zamknięty. W roku 1962 prowadzeniem firmy zajął się Roman Janyska. Rozpoczęto wówczas produkcję artykułów gospodarstwa domowego. W 1987 roku do firmy dołączył jako wspólnik Dariusz Janyska – odtąd działalność prowadzona jest pod nazwą ZAKŁAD PRODUKCYJNY "AGDOM". Rozpoczęto budowę własnego obiektu produkcyjno-biurowego w miejscowości Białe Błota woj. kujawsko-pomorskie przy ulicy Chlebowej 50 (3 km od Bydgoszczy), do którego w 1989 roku przeniesiono siedzibę firmy. Początkowo głównym profilem działalności była produkcja artykułów kuchennych, lecz stopniowo rozszerzano działalność o kooperacyjną obróbkę metali i tworzyw sztucznych. W 2008 roku rozpoczęto proces modernizacji parku maszynowego, dokonując zakupu pierwszego centrum obróbczego CNC oraz systemu komputerowego wspomagania produkcji CAD/CAM. Zakupy kolejnych maszyn oraz wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008 pozwala nam realizować najbardziej złożone zamówienia zawsze na czas i z jakością oczekiwaną przez naszych Klientów.

Obecnie współwłaścicielami firmy są Dariusz Janyska i Agata Janyska, którzy są kontynuatorami tradycji w 3 i 4 pokoleniu.

POLITYKA JAKOŚCI

Najważniejszym celem firmy jest dostarczanie wyrobów spełniających wymagania światowych, europejskich i polskich standardów technicznych oraz wymagania i potrzeby Klientów tak, aby ich zadowolenie przyczyniało się do rozwoju i umacniania pozycji firmy na rynku. Chcemy aby logo firmy kojarzyło się nam i naszym Klientom z zaufaniem, wiarygodnością, profesjonalizmem w planowaniu i realizacji produkcji i usług oraz fachową obsługą Klienta na każdym etapie naszej działalności.

Cel ten realizujemy poprzez działania w następujących kierunkach:

 • Ciągłe doskonalenie efektywności Systemu Jakości oraz dostarczanych wyrobów;
 • Konsekwentne spełnianie wymagań Klienta i wymagań prawnych dotyczących wyrobu na wszystkich etapach jego życia;
 • Określenie i monitorowanie celów jakości dla procesów w firmie;
 • Dostosowanie technologii produkcji wyrobów do potrzeb technicznych i możliwości finansowych Klienta;
 • Zespołowe rozwiązywanie problemów własnych i Klienta, analizowanie przyczyn powstawania nieprawidłowości w celu podejmowania działań związanych z doskonaleniem metod postępowania i podnoszenia skuteczności i efektywności;
 • Systematyczne szkolenie wszystkich pracowników w zakresie podstaw i metod zarządzania jakością w celu podnoszenia ich kwalifikacji. Motywacja pracowników do osiągania celów jakości realizowana poprzez partnerski stosunek do ich kierownictwa i bezpośrednią komunikację pomiędzy kierownictwem a pracownikami na zasadzie przywództwa najwyższego kierownictwa;
 • Współpracę z dostawcami i wspólne dążenie do spełnienia wszelkich wymagań naszych Klientów w obopólnym interesie;
 • Monitorowanie procesów, które gwarantują jakość wyrobu i usługi, w celu zapewnienia zgodności poszczególnych elementów procesów z ograniczeniami związanymi z ochroną środowiska naturalnego i przepisami BHP.

Kierownictwo firmy zapewnia, że polityka jakości jest zrozumiała i wdrożona oraz, że są zapewnione środki do jej realizacji w warunkach wewnętrznego środowiska firmy tak, aby wszyscy pracownicy mogli się w pełni angażować w osiąganie celów jakości. Adekwatność polityki jakości i systemu jakości jest utrzymywana poprzez stosowanie okresowej oceny efektywności całego systemu jakości oraz planowanie stosowanych działań.

ISO9001_nowe

 • Zakład Produkcyjny AGDOM s.c.
 • 86-005 Białe Błota, ul. Chlebowa 50
 • tel. 52 3814597
 • email: agdom@post.pl

Copyright © AGDOM. Wszystkie prawa zastrzeżone.